ХIV зимові Паралімпійські ігри – 2026
6 березня о 20:30 за київським часом відбулась церемонія відкриття ХIV зимових Паралімпійських ігор – 2026.
Українська пара збірна не брала участі в офіційній церемонії відкриття та параді націй через присутність на Іграх представників країни – агресорки та її сателіту.
На офіційному рівні від участі у Церемонії відкриття відмовилися ЄС та 16 країн – Австрія, Австралія, Велика Британія, Естонія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, Румунія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія та Україна. Низка країн не транслювала початок Паралімпіади-2026 на знак солідарності з Україною.
Російську делегацію, яка вперше з 2014 року вийшла на парад націй з власним прапором, за інформацією агенції AFP освистали глядачі на Арені Верони.
Натомість українські паралімпійці у прямому ефірі телемосту Італія – Україна на Суспільному мовленні звернулися до своїх вболівальників. Наші параатлети пообіцяли перемагати на спортивних аренах Паралімпіади-2026, попри провокації з боку країни-агресорки та її сателіту. Своє слово вони вже дотримали, здобувши сьогодні, у перший день змагань, 3 золоті, 1 срібну та 2 бронзові медалі у парабіатлоні!
Бронзові медалі у чоловічому та жіночому спринті на 7,5 км, клас стоячи, здобули Ковалевський Анатолій – здобувач вищої освіти магістратури 1 року навчання кафедри лижних видів спорту, велоспорту та туризму та Ляшенко Людмила – випускниця Академії.
Вітаємо та бажаємо успіху нашим незламним паралімпійцям! Вболіваємо разом!



